Wyszukaj firmę po nazwie lub NIP:

POZNAŃSKIE TOWARZYSTWO BUDOWNICTWA SPOŁECZNEGO SP. Z O.O.

Budownictwo

WITAMY

Poznańskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego zostało założone, jako spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, na mocy umowy notarialnej w dniu 22 maja 1995 roku. Dnia 14 maja 1996 roku, jako pierwsze w kraju, uzyskało Decyzję rejestracyjną ówczesnego Ministra Gospodarki Przestrzennej i Budownictwa.
Pierwszą inwestycją, rozpoczętą w roku 1998, było osiedle mieszkaniowe w rejonie ulic Słowiańska / Hercena / Murawa. Osiedle to, liczące 500 mieszkań zostało zakończone w dniu 14 marca 2001 roku. Mieszkańcy mają tam do dyspozycji sieć punktów usługowo-handlowych (zlokalizowanych w parterach budynków) oraz podziemne miejsca parkingowe. Osiedle to, poprzez zastosowane atrakcyjne formy architektoniczne i kolorystyczne, w sposób charakterystyczny wyróżnia się wśród monotonnej, wielkopłytowej zabudowy tej części Osiedla Winogrady.
Kolejną naszą inwestycją był budynek przy ulicy Naramowickiej 211ab, 96. mieszkaniowy, z podziemnymi miejscami parkingowymi. Został on przekazany lokatorom zaledwie po 10. miesiącach budowy, w październiku 2000 roku.
W grudniu 2000 roku zakończono także budowę ładnego zespołu dwóch budynków , o 128 mieszkaniach, przy ul. Ks. Sylwestra Marciniaka w Lesznie.
Kolejną inwestycją PTBS było osiedle Folwarczna, atrakcyjnie położone w sąsiedztwie terenów rekreacyjnych jeziora Maltańskiego, o 566 mieszkaniach zlokalizowanych w 15 budynkach, zakończone w 2003 r. Osiedle to uzyskało w roku 2001 zaszczytny tytuł „Budowy Roku 2001”.
Przedsięwzięcie PTBS sp. z o.o. realizowane poza granicami Miasta Poznania był budynek 60 -mieszkaniowy na osiedlu Rejtana w Lesznie (przekazany lokatorom w 2003 roku)
Kolejną zrealizowaną inwestycją był zespół mieszkaniowy o 423 mieszkaniach w rejonie ulic Sikorskiego / Robocza na terenie poznańskiej Wildy. Stanowił on rozwiązanie pilotażowe dla uruchomienia w Polsce projektów inwestycyjnych mających na celu rewitalizację zdegradowanych i opuszczonych przez przemysł i inne funkcje, terenów miejskich. Budowę osiedla zakończono w 2004 roku.
Bardzo ciekawym i atrakcyjnym przedsięwzięciem była realizowana budowa zespołu 315 mieszkań i 125 podziemnych miejsc parkingowych w Poznaniu, w rejonie staromiejskich ulic Szyperskiej i Piaskowej, w sąsiedztwie Warty, na terenie byłego portu rzecznego. Osiedle to zostało zasiedlone w I kwartale 2007 roku.
W roku 2006 PTBS rozpoczął inwestycje o charakterze komercyjnym uzupełniając ofertę mieszkań na sprzedaż poznańskich deweloperów . Pierwszym budynkiem budowanym w tym systemie był 27 mieszkaniowy budynek przy ul. Folwarcznej. Kolejną ofertą jest zespół dwóch budynków z 149 mieszkaniami na piątkowskim Osiedlu Stefana Batorego, przy ul. Opieńskiego, który został ukończony w 2008 roku.
W dniu 30 czerwca 2009r. sfinalizowane zostało połączenie spółek w Grupie Kapitałowej, w której PTBS sp. z o.o. było jednostką dominującą. Na mocy postanowienia Sądu Rejonowego Poznań – Nowe Miasto i Wilda Wydział VIII KRS w Poznaniu dokonano wpisu do rejestru przedsiębiorców połączenia spółki przejmującej: Poznańskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu ze spółkami przejmowanymi:
– Towarzystwo Budownictwa Społecznego „Nasz Dom” sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu – wniesione zasoby: ul. Katowicka 9 i 11 (323 mieszkania wraz z halą garażową i lokalami użytkowymi) oraz nieruchomości gruntowe przy ul. Czapla i przy ul. Katowickiej,
– Towarzystwo Budownictwa Społecznego „Wielkopolska” sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu – wniesione zasoby: ul. Kosynierska/Palacza/Górczyńska (244 mieszkania wraz z halą garażową i lokalem użytkowym), ul. Milczańska / Bobrzańska (133 mieszkania wraz z halą garażową), ul. Grabowa – Dom Seniora (113 mieszkań wraz z halą garażową i lokalami użytkowymi) oraz nieruchomości gruntowe przy ul. Palacza (Gospoda Targowa); ponadto Spółka zrealizowała inwestycję o charakterze komercyjnym przy ul. Karpia.
Nastąpiła sukcesja uniwersalna w sferze praw i obowiązków cywilnoprawnych.
Na początku roku 2010 PTBS sp. z o.o. przekazała do użytkowania osiedle przy ul. Konfederackiej, w którego zasób weszło 75 lokali mieszkalnych w systemie tbs i 45 komercyjnych lokali mieszkalnych, a w październiku – zasób 68 mieszkań przy ul. Drewlańskiej 10, wybudowany w ramach programu Mieszkanie dla Seniora.

Informacje o firmie

NIP: 778122583
Województwo: wielkopolskie
Adres: ul. Konfederacka 4, 60-281 Poznań
Numer telefonu: 61 850 83 21
Adres e-mail: sekretariat@ptbs.pl
Strona internetowa: http://www.ptbs.pl

Certyfikaty wiarygodności

Galeria zdjęć firmy

Podziel się swoją opinią

Zanim dodasz opinie zapoznaj się z regulaminem serwisu. Pamiętaj o zachowaniu kultury i nieużywaniu słów obraźliwych. Zastrzegamy, że opinie niezgodne z regulaminem nie zostaną opublikowane.

0 0 votes
Dodaj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Zobacz inne firmy z tej samej branży

Potrzebujesz więcej informacji o tej firmie?

Chcesz uzyskać więcej informacji o firmie? Zastanawiasz się nad rozpoczęciem współpracy i potrzebujesz szczegółowych danych o swoim kontrahencie?

Często wyświetlane

Ostatnio dodane

Dodaj komentarz

Menu